İdrar pH’ı Takibinin Önemi

Ağrılı Mesane Sendromu (İnterstisyel Sistit)

İdrar pH’ı Takibinin Önemi

İdrar pH'ı Takibinin Önemi

İdrar Ph seviyesini ölçmek son derece kolay ve ucuzdur. Saniyeler içinde  İdrarda PH seviyesini öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken asit alkali dengesi için idrar pH test kitini eczaneden almak olacaktır.

İdrarda PH seviyesinin takibi çok önemlidir, Çünkü sağlıklı bir insan vücudundan atılan idrar,ter,tükürük gibi sıvıların ideal pH’sı 7 ile 7,5 arasında farklılık gösterir.

İdrar Ph değerinin asidik seviyede olması sağlıksız bir vücut durumunun göstergesidir. Başta kanser olmak üzere,kemik erimesi,obezite,eklem ağrıları,kireçlenme,böbrektaşı,tip2diabet, uykusuzluk, selulit, depresif ruh hali gibi hastalıkların başınıza gelmesi olasılığı vardır.

İdrar Ph seviyenizi sürekli olarak alkaliye yakın seviyede tutmanız için beslenme alışkanlığınızı değiştirerek ,sıklıkla sebze meyve tüketmeye ağırlık verin, spor yapın, havası temiz ortamlarda yaşayın. Çevresel koşullarınızı ve beslenme alışkanlığınızı kalıcı olarak değiştiremiyorsanız,  alkali mineral kombinasyonu içeren CONTRACIT alkali mineral sitrat kullanarak asidik idrarınızı alkaliye çevirebilirsiniz. Böylece kötüye giden sağlık durumunuzu tersine çevirebilirsiniz.

Günde iki kere idrar PH seviyenize ölçmek size sağlıklı bir yaşam tarzı alışkanlığı için motivasyon sağlayacaktır.